Lillus kutyusos oldala!
Lillus kutyusos oldala!
Menü
 
E-mail nekem

Írj nekem!!!

Kattints a képre a teljes mérethez!

 
Gazdiknak
 
Egyéb fontos dolgok

Téli veszélyek

A télen is kint tartott házi kedvenceket különösen nagy figyelemmel kell ellátnunk. Nagyon fontos, hogy száraz, meleg kuckót biztosítsunk nekik, hiszen ennek hiányában egészségügyi problémák jelentkezhetnek a hideg időjárás következményeként.
Egy felelős állattartónak mondani sem kell, hogy a kutya- és macskaházat szalmával, vagy valamilyen jó szigetelőképességű anyaggal bélelje ki, és a bejárathoz erősítsen valamilyen szélfogó anyagot. Ezek a gondoskodó műveletek sokszor az állat életét menthetik meg. Ilyenkor láthatja a gazdi, hogy milyen fontos a kedvenc méretéhez megfelelő háznagyság, hiszen ha az arány ideális, az állat teljesen be tudja "fűteni" éjszakára a fekhelyét. Nem kell tehát aggódnunk! Ha kedvencünknek megfelelő felépítésű a bundája és a tartási körülmények is megfelelőek, remekül érzi majd magát a helyén, még akkor is, ha kemény fagyok vannak.
Más a helyzet, ha az állat valamilyen betegségben szenved. Hideg időben gyakorta fordul elő meghűlés, mely a felső légutak hurutjában nyilvánul meg, és általában lázzal is jár.
Ilyenkor a meleg a gyógyulás szempontjából kulcsfontosságú lehet, ezért ha megoldható, akkor fűtött helyen - akár a garázs is megfelelő - helyezzük el az állatot, amíg fel nem épül.

Hideg időben a kedvencek helyes táplálására is oda kell figyelni. Ilyenkor a testhőmérsékletük fenntartásához több energiára van szükségük, ezért több, vagy magasabb energiatartalmú kutyatáppal etessük kedvenceinket. Ha házi kosztot kapnak, akkor pedig próbáljunk a megszokottnál táplálóbb, mennyiségileg is több eledelt adni az állatoknak.
A kertben tartott házi kedvenceknél arról sem szabad megfeledkezni, hogy télen az állatok vize hamar megfagy. Sűrűn ellenőrizzük, és ha kell, cseréljük!

Hideg, havas időben nem árt, ha kedvencünket időnként átvizsgáljuk. Kiemelten figyeljünk a tappancsokra. A kutya tappancsa nem szereti a sót! Sajnos még napjainkban is igen elterjedt fagyás- és csúszásgátló a só. Téli latyakos időszakban sokszor láthatunk sántító, talpukat nyalogató kutyákat az utcán. Ennek oka, hogy a só kimarja a kutyák érzékeny talppárnájának bőrét, amely kisebesedve, kirepedezve komoly fájdalmakat okozhat az állatnak.
A kerten belül, ha lehetséges, használjunk homokot a csúszás megakadályozására, de ha kénytelenek vagyunk kivinni az állatot az utcára kenjük be a talpát valamilyen védőkrémmel. Ilyen krémet az állatpatikákban lehet kapni, de a vazelin is megteszi. Ha hazaértünk, langyos vizes ruhával töröljük át a lábakat és az alhasi tájékot, amelyekkel érintkezett a hólé.

A zord hidegben főleg a felelőtlen gazdák által eltaszított kóbor kutyák, de néha a hosszabb időre elszökött, vagy mostoha körülmények között tartott kedvencek is különböző fokú fagyási sérüléseket szenvedhetnek.
A túlságosan hideg, nedves és szeles időben az állati szervezet hőszabályozása felborulhat. Ilyenkor az állat hőleadása olyan mértékű lehet, hogy bekövetkezhet a test általános lehűlése.
Ennek jeleként az állat testének belső hőmérséklete lecsökken, ami az életjelenségek csökkenésével, extrém esetekben pedig a megszűnésükkel járhat.
A hideg idő helyi kedvezőtlen hatása leggyakrabban a nagy hőveszteségnek kitett, kiálló testrészek (orr, fül, farok) fagyását okozza.
A hidegnek kitett testrészekben először a vérkeringés lelassul, a bőr kipirul, szederjessé válik, majd enyhén megduzzad, ezt nevezik elsőfokú fagyási sérülésnek. Ha a duzzanat növekszik és a bőrön savóval telt hólyagok keletkeznek, akkor beszélünk másodfokú fagyásról. A fagyás legsúlyosabb formájánál, a harmadfokú fagyási sérülésnél az érintett bőrfelület elüszkösödik és elhal. Nagyon fontos, hogy a fagyott testrészt nem szabad hirtelen felmelegíteni! Elsőfokú fagyásnál, amennyiben hólyagok még nincsenek(!), elsősegély céljából puha ruhával enyhén dörzsöljük a bőrfelületet. Fagyási sérülésnél minden esetben mielőbb forduljunk állatorvoshoz.

Télen nemcsak a hideg idő veszélyeztetheti kedvenceinket. Nagyon óvatosan kell bánnunk például a fagyálló folyadékkal is. A fagyálló folyadék (amely etilén-glikolt tartalmaz) nem körültekintő cseréjekor kedvenceink hozzájuthatnak ehhez az édeskés ízű, mérgező folyadékhoz. Bár a macskák érzékenyebben reagálnak az etilén-glikol mérgezésre, mint a kutyák, mindkét fajnál súlyos tünetek jelentkezhetnek, és akár elhullás is bekövetkezhet.
A mérgezés tünetei az elfogyasztott mennyiségtől függően már 1-2 órán belül jelentkezhetnek. A nyálzás, hányás, bágyadtság, dülöngélés, tudatzavar, majd pedig a súlyos vesekárosodás mind a mérgezés velejárói lehetnek.
Mint minden mérgezésnél, az etilén-glikol mérgezésnél is nagyon fontos a korai felismerés. Ahogy észrevesszük, vagy gyanítjuk, hogy kedvencünk fagyálló folyadékot ivott, mielőbb forduljunk állatorvoshoz, aki a megfelelő ellenszer alkalmazásával idejében végzett beavatkozás esetén megmentheti állatunkat.


Új kutya a háznál

A társállattartás népszerűsége még napjainkban is egyre növekszik. Egyre több ritka és egzotikus állatfajt is tartanak kedvencként, azonban a kutya iránti lelkesedés még mindig a legkimagaslóbb. Intelligenciájuk, alkalmazkodóképességük, játékosságok révén a kutyák méltán válhatnak a családok teljes jogú tagjaivá, vagy egy magányosan élő ember hű társává.

Számos kutatás hívja fel a figyelmet arra, hogy milyen jótékony hatásai lehetnek a társállattartásnak. Egyes betegségek, főként pszichiátriai problémák kezelésében vagy a szív és érrendszeri betegségek javulásában is nagy szerepe lehet a társként tartott állatoknak, illetve a nálunk még csak ritkán alkalmazott állatterápiának.
A terápiában betöltött jótékony szerepükön túl szeretnénk a kutyák gyerekekre és családjaikra kifejtett hatásait ismertetni.

A gyerekek eredendően szeretik az állatokat. Csak nagyon ritkán fordul elő, hogy a kisgyerek nem vonzódik az állatokhoz, ami mögött gyakran nevelési probléma áll.
Mivel a legtöbb gyerek vágyik saját kedvencre és ennek sokszor hangot is ad, ezért a szülők, reménykedve abban, hogy a kiskutya jó hatással lesz gyermekük fejlődésére, beszerzik a kért kölyökkutyát. Kimutatták, hogy a házi kedvencek iránt a 8-12 éves korosztály érdeklődik leginkább. Ennek ismeretében kutatók vizsgáltak kutyatartó, illetve kutyát nem tartó családokat, a kutya családhoz kerülésének első évében.

Íme az eredmény:

Azok a szülők, akik kiskutyát vettek gyerekeiknek, az esetek felében korábban is kutyatartók voltak. Azok a szülők, akik nem vettek kutyát a gyerekeknek, kevés kivételtől eltekintve korábban sem tartottak kutyát.
Azok a gyerekek, akik kaptak kutyát, az állat érkezése előtt sokkal jobban viselkedtek, együttműködőbbek voltak, mint azok a gyerekek, akik nem kaptak kutyát. A kutyatartó családok az első egy hónapban több szabadidős programban vettek részt, mint azelőtt. Az első fél évben az újdonsült kis gazdikat sűrűbben látogatták barátaik, mint azokat a gyerekeket, akiknek nem voltak kedvenceik. A kutya 6 hónapos kora után azonban már nem volt észrevehető ez a különbség.
A gyerekek kutyához való ragaszkodása a vizsgált év folyamán egyre nőtt, amihez hozzájárult, hogy egyre több időt töltöttek kedvencükkel, viszont a család más tagjaival kevesebbet.

Összességében megállapítható, hogy a gyerekek kutyához fűződő erős kötődése pozitív hatással van a viselkedésükre. Ahhoz, hogy a gyerekek igazi gazdikká váljanak, ki kell, hogy alakuljon bennük a tudatos, felelősségteljes, kedvencük felé irányuló gondoskodás, ami az állattartáshoz nélkülözhetetlen.


Kölyök játszócsoportok

A kiskutya két-három hónapos korban tanulja meg a fajtársakkal és az emberrel való helyes viselkedés szabályait, ezért nagyon fontos, hogy ebben az időszakban lehetőségük nyíljon ezek elsajátítására.
A kölyköknek a játék során fejlődik izomzatuk és így szereznek tapasztalatot a különböző harcmódozatokról is. A játék segíti az emberrel való helyes viselkedési normák és az ideális kutya-gazda kapcsolat kialakulását, valamint fontos részét képezi tanulási folyamatoknak is.

Régebben az volt a szemlélet, hogy a kölyköt ne vigyük utcára, és ne érintkezzen más kutyákkal 3-4 hónapos koráig. Ma már ez nem teljesen igaz így.
Az állategészségügyi szempontok persze továbbra is nagyon fontosak. Ahhoz, hogy a kölyköket játszó csoportba vihessük, koruknak megfelelően rendelkezniük kell az alapvető védőoltásokkal, és féregteleníteni is kell őket. Az ezekről szóló igazolásokat a kutyaiskolákban minden esetben be kell mutatni a beiratkozásnál.

Kölyöktalálkozókat egyre több kutyaiskolában szerveznek a 6 és 16. hetes kor közötti kölyköknek. Lényege, hogy hasonló korú kölyökkutyák és gazdáik találkoznak szakember (kutyakiképző) jelenlétében. Célja, hogy a kölykök egymással és emberekkel való ideális kapcsolata kialakuljon, valamint a kölykök jelleme jó irányban fejlődjön.
Ebben a korban a nevelés abból áll, hogy a nemkívánatos viselkedésformákat megakadályozzuk. Ehhez fel kell ismerni a kölyök jelzéseit, és megfelelő módon kell rá reagálnunk. A kölykök ebben a korban nagyon fogékonyak, könnyen tanulnak. Ilyenkor még nem késő a helyes nevelési elveket elsajátítanunk. Többek között ebben is tudnak segíteni a kiképzők a gazdiknak.

Általában hetente egy alkalommal szerveznek találkozót a nagyjából egyforma korú és felépítésű kölyköknek. A foglalkozás időtartama egy, másfél óra. Egyszerre 6-8 kölyök és gazdája, valamint egy csoportvezető vesz részt a foglakozásokon.

A kutyaiskolákban megfelelő terep áll rendelkezésre a kölyöktalálkozókhoz. A programhoz különböző, már jól bevált készségfejlesztő játékokkal készülnek a szakemberek, amelyek rögtön felkeltik a kölyökkutyák érdeklődését. A kölykök szabadon játszhatnak, a találkozó légköre nagyon barátságos és nyitott. A kölyköket semmire sem kényszerítik, azt tehetik, amihez kedvük van. A gazdik is aktív résztvevői a programnak, segítik a kölykök játékát, irányt mutatnak nekik.
Az ilyen találkozók nem csak a kutyáknak, hanem a gazdiknak is kellemes és hasznos kikapcsolódást jelentenek. Miközben a kutyák önfeledten játszadoznak, a gazdik meg tudják beszélni aktuális "kutyás" problémáikat, megismerkedhetnek egymással.

A kutyáknak a későbbiekben is szükségük van arra, hogy találkozzanak fajtársaikkal. Ha a gazdik vagy főként kutyáik megszerették a találkozók hangulatát, a későbbiekben is lehetőség nyílik a kutyaiskolákban különböző csoportokhoz csatlakozni.

Kölyökfoglalkozásokra többek között a Top Mancs Kutyaiskolában (Budaörs) lehet jelentkezni.


A kutyák környezete és ingóságai

A környezet változatossága a lakásban tartott kutyánál csak azzal növelhető, hogy több időt töltünk vele együtt. A sétáltatásnál próbáljunk kialakítani több útvonalat is, amit váltogatni lehet. Nem elég az, ha a legközelebbi kutyasétáltóig (ne adj'isten a ház elé) öt percre levisszük kedvencünket. Próbáljunk olyan helyre járni, ahol más kutyák is vannak, így könnyedén randizhatnak. Hétvégenként vigyük el hosszú sétákra, új helyekre. Ha szeret úszni, akkor nyáron víz mellé is vihetjük.
Ha kutyánk jól nevelt, felmerülhet bennünk az a kérdés, hogy bírna-e jól viselkedni a munkahelyünkön. Sokan nem is gondolnák, hogy kutyájukat elvihetik magukkal dolgozni, pedig megér egy próbálkozást a főnöknél. Ha a kutya kezes, biztos, hogy nem lesz gond, sőt feldobhatja akár a munkahelyi légkört is.
A kutyák legjobban egy társnak örülnek, már akkor, ha a két egyéniség nem összeférhetetlen. Ha van egy másik kutya, akivel együtt lehet "randalírozni", értem ezalatt a játékot, a kergetőzést és a közös csíntalanságokat, annál nincs jobb mozgatóerő. A lakásban tartott kutyáknál ez különösen sokat jelent. Ott kell hagynunk őket egész nap egyedül. Ha van egy társ, akkor némileg érdekesebbé tehető az életük. Ez persze hely kérdése is, de ha van rá lehetőség érdemes élni vele. Egy vagy két kutyánál ugyanúgy le kell menni sétálni, az eleségért ugyanúgy el kell menni a boltba és ugyanúgy el kell menni az állatorvoshoz. A költségek sem emelkednek vészesen.
A játékszerekről elöljáróban annyit, hogy nem helyettesítik a gazdit. A darab faágtól kezdődően számtalan rágnivalóval találkozhatunk. A műanyag játékok biztonságosabbak, mint a szálkás fadarab, valamint kifejezetten úgy vannak kiképezve, hogy a kutya ínyét maszírozzák és a rágóizmokat megfelelően mozgassák. Az ehető rágcsálnivalókból is rengeteg kapható ma már, ezért remélhetőleg senkiben sem merül fel az, hogy pl. csokoládéval etesse kutyáját. Válasszunk inkább olyan jutalomfalatokat, amelyekben az összetevők megfelelő arányban vannak és a kutya egészségét szolgálják.


Hogyan fotózzuk kutyánkat?

Manapság a legtöbb kutya, teljes jogú családtag. Így természetes, hogy róla is szeretnél fényképeket készíteni. Ezekhez a sikeres képekhez szeretnénk egy kis segítséget nyújtani.

- Próbálj természetes környezetben fényképezni (erdő, kert, tó). Célszerű a kutyád valódi élethelyzetekben lencsevégre kapni. Például éppen szaglászik, játszik vagy érdeklődik valami után.
- Válassz a kutya színéhez kontrasztos hátteret. Ez nagyon fontos, hiszen képzelj el egy fekete háttérben lévő fekete kutyát. Nem sokat fogsz látni a képen.
- A fényképezéshez legmegfelelőbb a természetes fény, ne használj vakut. Így elkerülheted azt is, hogy a kutyádnak a képen piros szeme legyen.
- A fényképezőgép legyen készenléti állapotban.
- Koncentrálj a szemekre és a fülekre. Használj sípoló játékot a kamera mögött,
hogy felkeltsd a kutyád figyelmét.
- Sok képet készíts, mert nem valószínű, hogy mindegyik jól fog sikerülni.
- Légy türelmes! Sok sikert!


Hobbiállatok társaságában kevésbé érzékenyen reagálunk a stresszre - új kutatási eredmények támasztják alá a hobbiállat-tartás jótékony hatásait.

Korábbi kutatások már kimutatták, hogy a hobbiállatok jelenlétekor a kutatásban résztvevő személyek kevésbé hevesen reagálnak a stressz-hatásokra. Egy új tanulmány azt vizsgálta, hogy a hobbiállatok jelenléte milyen hatással van olyan személyek vérnyomására és szívverésére, akik súlyos agykárosodásban szenvedő házastársukat ápolják. Hordozható vérnyomásmérő segítségével lehetőség nyílt a kutatás során arra, hogy a laboratóriumon kívül, természetes napi stressz-helyzetekben vizsgálják a vérnyomást és a szívverést.

A kutatás menete

A kutatásban 60 önként jelentkező (30-30 férfi és nő, a nők átlagéletkora 55 év, a férfiaké 50 év volt) vett részt, akik magas vérnyomásukra gyógyszert szedtek. A résztvevők egyik csoportja a kísérleti csoportba, a másik 30 fő pedig a kontroll csoportba került.
A kutatás kezdetekor a résztvevők vérnyomását 48 órán keresztül mérték, ők pedig ez idő alatt részletesen leírták, hogy mikor mit csináltak. Az első 24 órában egy órán át a résztvevők természetes stressz-helyzetbe kerültek (együtt voltak agykárosodásban szenvedő házastársukkal), majd a második napon mesterséges stressz-helyzetet hoztak létre (előadást kellett tartaniuk házastársuk ápolásáról, illetve két percre jeges vízbe tették a kezüket). A kapott eredményeket a további elemzésekhez használták fel.
A tanulmány első szakaszát követően a kísérleti csoport tagjai kutyát fogadtak magukhoz. Hat hónap múlva mindkét csoportban újra végrehajtották az első 48 órában végzett vizsgálatokat, majd a kontrollcsoport tagjai is kutyát vettek magukhoz. A kísérlet végén, a 12. hónapban ismét sor került a vizsgálatok megismétlésére.

Eredmények

A kutatás kezdetén nem volt kimutatható különbség a kísérleti- és a kontroll csoport tagjainak vérnyomása és szívverése között, sem a természetes, sem pedig a mesterséges stressz-helyzetben. Megfigyelhető volt azonban, hogy bár a beszéd és a jeges víz miatti stressz jelentősen megnövelte a vérnyomást és meggyorsította a szívverést, az értékek még nagyobb mértékű növekedése volt jellemző a természetes stressz-helyzetben, a házastárssal való kommunikáció során.
A hatodik hónapban sorra kerülő mérések alkalmával megállapítható volt, hogy a kísérleti csoport kutyát magukhoz vevő tagjainál a természetes és mesterséges stressz-helyzetben is kisebb mértékben nőtt a vérnyomás és kevésbé lett szapora a szívverés, mint a kontroll csoport tagjai esetében.
A 12. hónapban megismételt vizsgálatoknál (amikor már mindkét csoport tagjai rendelkeztek kutyával) ismét nem volt jelentős eltérés a két csoport eredményei között, a kontroll csoport tehát "felzárkózott" a kísérleti csoporthoz, és hasonló javulást tapasztaltak az ő esetükben is.
A kutatás végére mindkét csoport vérnyomás- és szívverés-értékei sokkal jobbak voltak a stressz-helyzetekben, mint az első vizsgálatok során. A kutatás ugyancsak kimutatta, hogy a súlyos agykárosodásban szenvedő házastárs ápolása komolyabb stressz-hatást jelent, és ezáltal magasabb vérnyomással és szaporább szívveréssel jár, mint a laboratóriumi, mesterségesen előidézett stressz-helyzetek. A kutatás legfontosabb eredménye pedig, hogy kimutathatóvá vált, hogy a hobbiállatok jelenléte jelentősen csökkenti a stresszre adott reakciókat a mindennapi stressz-helyzetekben. Az eredmények tükrében elmondható, hogy a kutyatartás nagyon jó hatással van azon magas vérnyomásos személyekre, akik rendszeres stressz-helyzetnek vannak kitéve.


Tavasz - új almok

Általában minden kutya évente kétszer ivarzik. Ennek eredményeként a kölykök általában tavasszal és ősszel születnek meg. A tavaszi alom március és április hónapban várható. Ha a szuka pároztatása sikeres volt, akkor kilenchetes vemhesség után születnek meg a kölykök.
Az ellés előtt a gazdának is fel kell készülnie a nagy eseményre. Biztosítani kell a szukának egy elletőládát, ahol az állat biztonságban érezheti magát, és hozzá is kell szoktatni az anyaállatot az elletőládához. Ugyancsak fontos, hogy értesítsük az állatorvost az ellés várható időpontjáról, és készítsük elő a szükséges eszközöket (fertőtlenítő, törölköző, olló, stb.).
Közvetlenül az ellés előtt az összecsomósodott szőrt le kell vágni a külső nemi szervek és az emlőmirigyek környékén és fertőtlenítővel meg kell tisztítani a csecsbimbókat.
Egy-két nappal az ellés előtt már észrevehetőek a közeledő ellés jelei: az állat visszautasítja az eledelt, a testhőmérséklete 1-1°C-kal csökken, nyugtalanná válik és az elletőládába vonul. Közvetlenül az ellés előtt megreped a magzatburok és elfolyik a magzatvíz, a méhösszehúzódások egyre gyakrabban és erősebben jelentkeznek. Ilyenkor normális körülmények között az első kölyök két órán belül megszületik, a többi pedig 10-80 percenként követi. Az első összehúzódásoknál a szuka lihegni kezd, szemmel láthatóan egyre nyugtalanabbá válik. A fájásoknál összegörnyed, nem találja a helyét, keresi a legkényelmesebb pozíciót. A kitolási szakaszban a szuka az oldalán fekszik, esetleg áll. Az újszülött megszületése után az anya lenyalogatja róla a magzatburkot, elrágja a köldökzsinórt és megeszi a méhlepényt. Amennyiben a magzatburok nem reped fel, illetve az anya nem gondoskodik erről, a gazdának kell a burkot felrepeszteni, máskülönben a kiskutya megfullad. A kölykök megszületése közti időben az anya pihen, felkészül a következő kiskutya világra jöttére.
Miután valamennyi kölyök megszületett, az anya pihen, és megkezdi a szoptatást. A szoptatás alatt nyalogatja a kölykök farát, így ösztönzi a bélműködést.
Néha előfordul, hogy az anyaállat nem gondozza megfelelően az újszülötteket, esetleg megpróbálja elpusztítani őket. Figyelemmel kell tehát kísérni az ellést, és bármilyen rendellenességnél el kell venni a kiskutyákat az anyaállattól. Amennyiben azonban normális körülmények között zajlott le az ellés, körülbelül egy napig ne nyúljunk az újszülöttekhez.
Az újszülöttek száma elsősorban a fajta méretétől függ: a közepes termetű kutyák általában 5-7, a nagy testűek 8-12 kölyköt hoznak világra.

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Viselkedés,tartás
 

 

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Gigágá! Márton napján is gyertek a Mesetárba! Nemcsak libát, de kacsát is kaptok! Játsszatok velünk!    *****    A Nintendo a Nintendo Music-kal megint valami kiváló dolgot hozott létre! Alaposan nagyító alá vettem, az eredmény itt.    *****    Leanderek, Parfümök, Olajok, és Szépségápolási termékek! Használd a LEVI10 kupont és kapj 10% kedvezményt!Megnyitottunk    *****    Megjelent a Nintendo saját gyártású órája, a Nintendo Sound Clock Alarmo! Ha kíváncsi vagy, mit tud, itt olvashatsz róla    *****    Megnyílt a webáruházunk! Parfümök, Szépségápolási termékek, Olajok mind egy helyen! Nyitási akciók, siess mert limitált!    *****    Az általam legjobbnak vélt sportanimék listája itt olvasható. Top 10 Sportanime az Anime Odyssey-n!    *****    Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Megnyílt a webáruházunk! NYITÁSI AKCIÓK! Tusfürdõ+Fogkrém+Sampon+Izzadásgátló+multifunkcionális balzsam most csak 4.490!    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran!    *****    Veterán anime rajongók egyik kedvence a Vadmacska kommandó. Retrospektív cikket olvashatsz róla az Anime Odyssey blogban    *****    Parfümök, Olajok, Párologtatók mind egy weboldalon! Siess mert nyitási AKCIÓNK nem sokáig tart! Nagy kedvezmények várnak    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Aki érdeklõdik a horoszkópja után, az nem kíváncsi, hanem intelligens. Rendeld meg most és én segítek az értelmezésben!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött + napi agymenések és bölcseletek    *****    KARATE OKTATÁS *** kicsiknek és nagyoknak *** Budapest I. II. XII.kerületekben +36 70 779-55-77    *****    Augusztus 26-án Kutyák Világnapja! Gyertek a Mesetárba, és ünnepeljétek kutyás színezõkkel! Vau-vau!    *****    A horoszkóp elemzésed utáni érdeklõdés, nem kíváncsiság hanem intelligencia. Rendeld meg és nem fogod megbánni. Katt!!!    *****    Cikksorozatba kezdtem a PlayStation történelmérõl. Miért indult nehezen a Sony karrierje a konzoliparban?